One Way Fest

One Way Fest

Skvelá atmosféra podujatia, zábava, hudba, množstvo zaujímavých interpretov aj prednášok však nie je to najdôležitejšie, čo One way fest ponúka. Jedinečnosť festivalu spočíva v jeho centrálnej myšlienke – ONE WAY, a teda JEDNA CESTA, ktorou je pre nás Kristus. Spoznať Boha viac a pomôcť aj ostatným vkročiť na tú najúžasnejšiu cestu životom je naším hlavným cieľom. Ak hľadáš ten správny smer pre svoj život One way fest je rozhodne tým miestom, kde ho môžeš nájsť.


„JA SOM CESTA, PRAVDA I ŽIVOT. NIK NEPRICHÁDZA K OTCOVI, AK LEN NIE SKRZE MŇA.“

Evanjelium podľa Jána 14,6


PARK SNP V BANSKEJ BYSTRICI. MIESTO ZÁBAVY, ŠPORTU A ODDYCHU. ALE POZOR – TÁTO REKREAČNÁ ZÓNA NIELEN PRE BYSTRIČANOV SA KONCOM AUGUSTA STANE MIESTOM, KDE SA PREDSTAVIA KRESŤANSKÉ KAPELY A INTERPRETI RÔZNYCH ŽÁNROV A ZAMERANÍ. MÔŽEŠ SA SPOĽAHNÚŤ, ŽE NA SVOJE SI PRÍDEŠ AJ TY.  

A ČO NÁS ČAKÁ? SKVELÝ ZVUK, VEĽKOPLOŠNÁ PROJEKCIA, SVETELNÉ EFEKTY A BOHATÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM, KTORÝ ZARUČUJE 3 DNI SPOLOČNEJ OSLAVY BOHA. TO VŠAK NIE JE VŠETKO.

ONE WAY FEST JE JEDINEČNÁ AKCIA, KDE BUDE KÁZANÉ BOŽIE SLOVO MENIŤ ĽUDSKÉ ŽIVOTY A TY PRITOM NESMIEŠ CHÝBAŤ! 

Main Stage

James Evans

Multi-inštrumentalista, spevák a skladateľ, pôvodom z Walesu. V roku 2017 vydal debutový autorský album “Journey home” a v súčasnosti sa prioritne venuje autorskej tvorbe v zoskupení JAMES EVANS BAND. Energická keltská hudba doplnená o harmónie príznačné pre stredný východ sú skutočným umeleckým zážitkom.

Danka

Nezabudnuteľný spev, ktorý sa slovami nedá opísať. Danka vyštudovala hudbu a spev na konzervatóriu a akadémii umení v Banskej Bystrici. Venuje sa sólovej koncertnej činnosti s rôznymi zoskupeniami umelcov. Neváhaj a jednoducho príď – vypočuť si Danku rozhodne stojí zato.

TYMY

Gospelová kapela z Popradu hráva na Slovensku už viac ako 10 rokov. Nádej, radosť a život, ktoré trefne vystihujú atmosféru koncertov tejto popradskej kapely, môžeš zažiť aj ty. Ich aktuálnou novinkou je tretí pripravovaný album, ktorého skladby zaznejú aj na One Way Feste. 

Noemiracles

Noemiracles je štvorčlenná kapela z Třinecka. Hrajú vlastnú autorskú tvorbu a štýlovo sa radia  do alternative-pop. Noemiracles na čele s Noemi Macura majú na svojom konte dva albumy – “Ponad wszystko” (2014) v polštine a “Návrat”(2018), celý v češtine. Medzi ich najznámejšie single patria “Dokořán”, “Být blízko”, “Tylko my”.

Grace Peremot

21-ročná rodáčka z lotyšskej Rigy, ktorej životnou vášňou je hudba a spev. V súčasnosti študuje jazzový klavír na miestnej hudobnej akadémii. Grace nadšene hovorí o Bohu a svojej skúsenosti s Ním a aj prostredníctvom hudby sa snaží vyjadriť tú najdôležitejšiu hodnotu, ktorú vo svojom živote má a tou je vzťah s Bohom. 

Tarzus

Gospelová, rockovo ladená kapela z Košíc. Okrem kvalitnej hudby, ktorú Tarzus rozhodne ponúka, sa jej interpreti snažia odovzdať odkaz, ktorý mení ľudské životy a získava si nadšencov naprieč hudobnou scénou. Najnovšie skladby z ich prvého pripravovaného albumu si budeš môcť vypočuť práve na One way feste.

Barile “PACI” Pasquale

Najznámejší bubeník v Maďarsku, hraniu na bicie sa venuje už viac ako 60 rokov. V 70. rokoch pôsobil ako bubeník v skupine R-GO, dodnes považovanej za jednu z najúspešnejších kapiel Maďarska.Mal možnosť hrať s takými hudobnými legendami ako BRIAN ADAMS, MICHAEL JACKSON či ELVIS PRESLEY. Boh ho však povolal do služby chvál, a tak už viac ako 30 rokov verne hrá v kapele kresťanského Zboru viery (HIT Gyülekezete) v Budapešti.

Martin Benc Music

„Verím, že hudba je dar, ktorý sme dostali od nášho Stvoriteľa. Vyjadrujem ňou svoje pocity, predstavy a túžby, ktoré zažívam vo svojom živote s Bohom.“ 
Slovenský PRODUCENT, SKLADATEĽ elektronickej tanečnej a ambientnej hudby Martin Benč pôsobí viac ako 10 rokov prevažne na kresťanskej hudobnej scéne. 
Svoje životné hodnoty pretavuje do textov a hudby, ktorú sám tvorí.
Tanečná hudba prepojená s worshipom dotvára jedinečnú atmosféru jeho tvorby. Bude to unikátny zážitok, ktorý na festivale jednoducho nesmie chýbať.

Frendi

„Našou túžbou je, aby hudba, ktorú tvoríme, niesla odkaz o živote a nádeji. Dávala priestor zamyslieť sa nad hlbšími vecami a bola počúvateľná pre mnohých.“ Tak to sú Frendi. Najnovšie skladby z tretieho pripravovaného albumu sú TOP a zaznejú práve na One Way Feste.  Jedinečná atmosféra ich koncertov na festivale totiž nesmie chýbať.


Program aktualizovaný 27.7.2021